Opublikowano

Co to jest dropshipping?

Na czym polega dropshipping?

Dropshipping polega na przeniesieniu procesu wysyłki na dostawcę. Wyobraź sobie, że prowadzisz sklep internetowy ze zdrową żywnością i chciałbyś wzbogacić swoją ofertę o olejki konopne, bo słyszałeś o ich niezwykłych właściwościach. Nie chcesz jednak inwestować w jego samodzielną produkcję lub zakup dużej ilości od dostawcy. Z pomocą przychodzi właśnie dropshipping.

Jakie są zalety dropshippingu?

Dropshipping pozwala Ci na sprzedaż wymarzonego produktu, bez inwestowania nawet w jego jedną sztukę. Wystarczy znaleźć dostawcę, który ma dropshipping w swojej ofercie (np. My 😊). Kontaktujesz się z dostawcą i ustalasz z nim cenę jaką może ci zaoferować. Następnie otrzymujesz od niego zdjęcia i opisy produktów i wstawiasz do swojego sklepu, narzucają swoją marżę.

Gdy Twój klient zakupi od Ciebie taki produkt, dopiero wtedy płacisz za niego dostawcy, któremu jednocześnie wysyłasz zamówienie Twojego klienta. Dostawca ze swojego magazynu, wysyła zakupiony produkt prosto do Twojego klienta. Proces można również w pełni zautomatyzować, jeśli ilość zamówień w tym modelu jest znaczna, a ręczne ich przesyłanie jest kłopotliwe.

Dropshipping to więc wygodny model prowadzenia handlu elektronicznego, pozwalający uniknąć kosztów zakupu towaru (bo kupujesz dopiero gdy sprzedasz) jak również kosztów magazynowania.

Możesz wystawić każdy produkt i spróbować, nic Cię to nie kosztuje. A może okazać się, że Twoi klienci docenią szeroką ofertę. Zachęcamy do kontaktu (https://www.acanna.pl/kontakt/) i sprawdzenia dropshippingu z Acanną.