Opublikowano

Jak stosować kannabinoidy?

Preparaty konopne pozyskuje się z naturalnych upraw rośliny zwanej Cannabis sativa L. – nazwanej w ten sposób przez szwedzkiego badacza, który w 1753 roku zidentyfikował gatunek – Karola Linneusza. Hodowanie tego gatunku nie jest skomplikowane, gdyż rośnie on nawet na mało urodzajnych glebach i nie posiada konkurencji w postaci chwastów. Preparaty posiadające w swoim składzie kannabinoidy są na terenie Polski legalne i sięga po nie coraz więcej osób, szukając sposobów na suplementację swojej diety.

Czy stężenie procentowe ma znaczenie?

Znaczna większość preparatów konopnych to produkty spożywcze, przeznaczone do stosowania doustnego. Podczas zażywania produktów posiadających kannabinoidy głównym czynnikiem decydującym o ich ilości nie powinno być stężenie procentowe, gdyż podlegają one prostym, matematycznym regułom. Pojedyncza kropla roztworu 12% jest równoważna czterem kroplom roztworu 3%. Wyższe stężenie pozwala zatem jedynie poprawić wygodę użytkowania, dając możliwość aplikowania mniejszej ilości dawek.

Tylko preparaty ze sprawdzonego, legalnego źródła

Ważnym podczas stosowania produktów posiadających w składzie kannabinoidy takie jak CDB czy CBDA jest sięganie tylko po sprawdzone specyfiki. Powinny one być przebadane pod kątem ewentualnych zanieczyszczeń, takich jak pestycydy i herbicydy, metale ciężkie czy nawet grzyby i pleśnie, aby mieć pewność, że dany preparat jest naturalny. Nie należy także łączyć ich z alkoholem lub innymi substancjami odurzającymi.

Czym są same kannabinoidy?

Kannabinoidy to związki pochodzenia roślinnego ściśle powiązane ze związkami znanymi jako terpenoidy, których przykładami mogą być kamfora, mentol, a także różne związki występujące w ziarnach gorczycy oraz kurkumie. Temat tych substancji nadal nie jest w Polsce powszechnie znany, a osoby chcące korzystać z różnych specyfików na bazie CBD często znajdują więcej pytań niż odpowiedzi. Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś o produktach z tymi związkami, zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy Ci informacji.